Saturday, February 3, 2024
Aktuale

13 raste të reja me Covid-19

Me 13 rastet e reja gjatë 24 orëve të shkuara, numri i të infektuarve me Covd-19, në komunën e Gjakovës ka arritur në 2 mijë e 268 raste. Prej këtij numri, 2001 janë të shëruar, kurse 97 raste kanë kaluar me fatalitet. Raste aktive janë 170 raste. Ndërkaq, 48 persona janë të shtrirë në spitalin e përgjithshëm në Gjakovë dhe po trajtohen për COVID-19, prej tyre 21 po trajtohen me oksigjeno-terapi, dhe një me respirator, është bërë e ditur në raportit të ditës së sotme, të këtij institucioni pubik shëndetësorë. Nga të trajtuarit, 22 pacient janë të konfirmuar pozitiv, 16 negativ, ndërkaq 10 prej tyre janë të pakonfirmuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *