Friday, April 5, 2024
Lajme

15 raste të reja me Covid 19, ndërsa numri I rasteve aktive ka arritur në 45

Pas një qetësie të përhapjes së Covid, nga dita në ditë po shtohet numri I të prekurve me virusin korona në komunën e Gjakovës. Edhe gjatë raportit të sotëm  sipas IKSHPK janë raportuar 15 raste të reja duke e ngritur numrin e rasteve active në 45. Për nga numri I rasteve active, Gjakova radhitet e treat pas prishtinës dhe Gjilanit. Në spitalin ” Isa Grezda” janë të spitalizuar 4 pacientë me Covid 19, dy prej të cilëve gjatë 24 orëve të shkuara.

IKSHPK lut qytetarët të bartin maskat në ambiente të mbyllura dhe të vaksinohen!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *