Saturday, April 27, 2024
AktualeLajmeSporti

Vëllaznimi në superligë por jo edhe kampion

vellaznimiNë Suharekë ka perfunduar pa gola 0:0 ndeshja e fundit e ketij kampionati ne mes te Ballkanit dhe Vellaznimit. Anipse te dyja skuadrat kanë pikë të barabarta 67,  dhe gjakovaret kanë golaverazh më të mirë, fitorja e Istogut, 1 :0  si i dyti ne tabelë deri me sot, ndaj Lirise, dhe barazimi i Vellaznimit  e ka bere kampion Istogun per shkak se nga kjo skuader Vellaznimi dy here eshte mposhtur.