Sunday, April 28, 2024
Gjakova PresssSporti

Arnoldi sfidon veten me ish kampionin e botes

arnold_290510_jpgBoksieri nga Gjakova me pasaportë zvicerane, Arnold Gjergjaj me 21 maj do të sfidoi veten me ish kampionin e botës David Haye. Përballja mes boksierit
, Arnold Gjergjajt dhe ish kampionit të botës,  Haye do të zhvillohet me 21 maj  në sallën “O2 Arena” të Londrës, e cila ka kapacitet prej 20 mijë ulëseve. Meçi në Londër do të jetë më i madhi në karrierën  profesioniste të Arnold  Gjergjaj,  që deri tani ka 29 fitore në 29 ndeshje në boksin profesionist prej të cilave 21 duele i ka përfunduar me nokaut ndërsa kundërshtari i tij ka 27 fitore nga 29 meçe të deritashme.