Saturday, April 27, 2024
Sporti

Basketboll: Vellaznimi- Kastrioti 100:78

KB Vellaznimi 2014Basketbolistët e Vëllaznimit kanë shënuar edhe një fitore bindëse, kësaj radhe ndaj Kastriotit të Ferizajit  me rezultat 100.78. Vetëm cereku I parë ka qenë I barabartë dhe ka përfudnuar 18:16, ndërsa në pjesën tjetër të lojës “Kuq e zinjtë” ishin më të mirë në shënime dhe asistime, në mbrojtje dhe sulm. Cereku i dytë 46:32, i treti 84:57.
Në radhët e Vëllaznimit më efikasi ishte amerikani Broks Phil me 22 kosha dhe 12 asistime I pasuar nga Dino Hoxhic me 19 kosha, Mario Hajdic me 15 dhe Korab Prekazi me 13 shënime. Ndërkaq në radhët e mysafirëve basketbollisti Coles Stephen ka shënuar 23 kosha.
Atmosfera në Pallatin e Sporteve, të dielën në mbrëmje ishte e zjarrtë dhe aksionet e bukura të Vëllaznimit u shpërblyen me duartrokitje.