Tuesday, June 4, 2024
AktualeLajme

Bora në pranverë!

Bora 5 prilla 15Të dielën bora e ka mbuluar Gjakovën. Rreth  orës 11.00 ka pasur fluska të mëdha bore që menjëherë vunë shtresën e bardhë mbi qytet. Fillimisht shiu kishte përfshirë këtë zonë duke zbritur temperaturat e ajrit dhe duke gezuar femijet dhe sportistet e sporteve te bardha.

Mirëpo bora nuk zgjati shumë. Pasdite u shkri tërësisht. Mbeti aty këtu nëpër ndonjë pullaz shtëpie e veture!!! Kështu e ka prilli. Meteorologët kanë parashikuar ditë me reshje shiu e fluska bore edhe gjatë javës që vjen.