Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Lajme

Ujesjellesi i Gjakoves i ofron ujë Gjilanit

Ujesjellesi i Gjakoves i ofron ujë Gjilanit

Lajme September 7, 2019 at 7:24 am

KRU “Gjakova” shprehet solidare për gjithë banorët e Kosovës që kanë vështirësi me furnizimin me ujë të pijes. Përmes një njohtimi ka ndarë shqetësimin për gjendjen e krijuar me mungesen e ujit të pijes  në regjionin e Gjilanit dhe ka ofruar gadishmërinë për ndihmë. “Jemi të gatshëm të japim kontributinRead More

Mëngjesi si në vjeshtë

Mëngjesi si në vjeshtë

Lajme September 7, 2019 at 7:11 am

Dita e shtune në Gjakovë ka zbardhur me mjegull dhe temperatura më të ulëta anipse jemi ende në verë. Kjo foto e dëshmon me se miri mjegullën e parë.  Ka mjaftuar shiu i mbrëmshëm për ta sjellë një gjendje të re klimatike dhe një ndjenjë të një stine të re,Read More

Bonevet në 5 vjetor me veturen e së ardhmes

Bonevet në 5 vjetor me veturen e së ardhmes

Lajme September 3, 2019 at 6:36 pm

Pas dy vitesh pune përkushtuese të rinjtë gjakovarë, Dion Doli, Gëzim Haziri, Lea Sina, Ema Nallbani dhe Dorris Manxhuka,  anëtarë të Qendres krijuese Bonevet , të marten në mbrëmje,  për 5 vjetor, sollën një arritje të re, veturen  elektrike. Ky projekt është një makinë elektrike urbane, që ka për qëllimRead More

Të hënën fillon  viti  ri shkollor, mbi 1.300 nxënës fillestar

Të hënën fillon viti ri shkollor, mbi 1.300 nxënës fillestar

Lajme September 1, 2019 at 9:36 am

Pushimet verore mbaruan dhe nga dita e hënë, rreth 17 mijë nxënës të shkollave fillore dhe të mesme të komunës së Gjakovës, prej tyre 1 mijë e 300 fillestar ,   do të nisin vitin e ri shkollor. Padyshim se më të gezuarit janë nxënësit fillestar, ata që nga 2 Shtatori,Read More

Nëse ia mësyeni Velipojes e Ulqinit, bëni plan sepaku 3 orë pritje dhe kolona!

Nëse ia mësyeni Velipojes e Ulqinit, bëni plan sepaku 3 orë pritje dhe kolona!

Gjakova Presss, Lajme August 21, 2019 at 10:18 pm

Etapa e tretë e pushimeve të verës  në  muajin Gusht ka sjellë në bregdetin shqiptar dhe të Malit të Zi fluksin e madh të pushuesve. Në pikat pushuese gjatë udhëtimit me veturë dhe autobusë të shumtë, zakonisht tek karburantet ku ndalojne autobuset, pushuesit kosovarë mezi i zënë restaurantet. Për njëRead More

Ndërron jetë Shpëtim Rudi, ish-zëvendësministri i ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor

Ndërron jetë Shpëtim Rudi, ish-zëvendësministri i ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor

Lajme August 17, 2019 at 6:59 pm

Në moshën 60 vjecare, të shtunën,   ka ndërruar jetë ish-zëvendësministri i ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Shpetim Rudi. I ndjeri ka qenë edhe kryetar i degës së AKR-së në Gjakovë për disa vite si dhe këshilltar i asamblesë komunale. Rudi gjithashtu ka kontribuar në sferën ekonomike dhe politike tëRead More

KRU GJAKOVA, hera e gjashtë lidere në Kosovë për performancë të mirë

KRU GJAKOVA, hera e gjashtë lidere në Kosovë për performancë të mirë

Lajme July 24, 2019 at 2:03 pm

Kompania Rajonale e Ujësjellësit Gjakova për herë të gjashtë është shpallur kompani lidere e Kosovës në këtë fushë, duke lënë prapa ujësjellësin e Prishtinës dhe të Gjilanit. Kjo u bë e ditur të mërkurën në takimin që  u mbajt në Gjakovë me rastin e  shpalosjes së  raporti vjetor të AutoritetitRead More

Të dielen,  Ura e Fshenjtë mbledhë kërcyesit dhe adhuruesit e notit e të diellit

Të dielen, Ura e Fshenjtë mbledhë kërcyesit dhe adhuruesit e notit e të diellit

Lajme, Sporti July 20, 2019 at 8:59 pm

Të dielën(21 Korrik 19) prej orës 14.00  tek Ura e Fshenjtë mbahen garat tradicionale të kërcimeve në ujë të cilat i organizon klubi “Kërcyesit e Urës” nga Gjakova me mbështetjen e Federatës së Notit të Kosovës,  komunës së Gjakovë dhe Ministrisë së kulturës rinisë dhe sporteve të Kosovës. Garat doRead More

Liburni udhëton në Bellorusi: Ky është Shorti i Ligës së kampionëve të Evropës në futsall

Liburni udhëton në Bellorusi: Ky është Shorti i Ligës së kampionëve të Evropës në futsall

Lajme, Sporti July 4, 2019 at 2:02 pm

Sot në orën 14.00 në Nyon të Zvicres u hedh shorti për garat e Ligës së kampionëve të Evropës në futsall. Kampioni i Kosovës Liburn sipas shortit do të takohet  në muajin tetor me klubin nga Bellorusia Stalitsa Minsk dhe me fituesin e grupeve  G dhe  A  që luajnë nëRead More

U lëshua  në qarkullim Ura provizore në dalje kah Prizreni per automjete deri në 3.5 T

U lëshua në qarkullim Ura provizore në dalje kah Prizreni per automjete deri në 3.5 T

Lajme July 4, 2019 at 7:30 am

Sot prej ores 9.00  është  lëshuar  në qarkullim ura provizore në dalje të Gjakovës në drejtim të Prizrenit(te pompa e benzines Nesim Bakija). Këtë e ka konfirmuar për Radio Gjakoven , Shkumbin Kastrati, drejtor i Drejtorisë së shërbimeve publike.  Pas ankesave të shumta për telashet e mëdha që shkaktonte përRead More