Uncategorized

Kujdes pastertia e ambijentit!

Kujdes pastertia e ambijentit!

Lajme, Uncategorized Janar 19, 2018 at 11:51 am

Komuna e Gjakovës si punë të ngutshme këto ditë  po e konsideron  rregullimin e ambientit dhe largimin e deponive të egra. Këto ditë punonjësit e kompanisë Çabrati kanë punuar  në pastrimin e hapësirave gjelbëruese tek shkolla “Yll Morina”, në mes të rrugëve “Anton Qeta”, “Washingtoni” dhe “Migjeni”. Aksioni i pastrimitRead More

Vokrri: Futbolli kosovar pa Vëllaznimin nuk ka kuptim !

Vokrri: Futbolli kosovar pa Vëllaznimin nuk ka kuptim !

Uncategorized Janar 17, 2018 at 11:09 pm

Kreu I Federatës së Futbollit të Kosovës Fadil Vokrri  dhe kryetari I klubit Vëllaznimi, Agim Cana të mërkurën kanë realizuar një takim me kryetarin e komunës Ardian Gjini ku u diskutuan synimet e skuadrës Kuq e Zi. “ Futbolli kosovar pa Vëllaznimin nuk ka kuptim !, ka thënë Vokrri IRead More

Dimri i butë-qentë rreziten!

Dimri i butë-qentë rreziten!

Gjakova Presss, Uncategorized Janar 7, 2018 at 10:39 am

Askush nuk e ka besuar se me 7 janar të kemi mot me diell. Ky mot më së shumti po ju pëlqen këtyre qenve që në qendër të qytetit po bëjnë plazh!!! Kush ua prish rehatinë rrezikon të kafshohet! Kjo foto është shkrepur në orën 10.00 kur temperatura e ajritRead More

Gezuar 2018 me numrin festiv Gjakovapress

Gezuar 2018 me numrin festiv Gjakovapress

Uncategorized Janar 1, 2018 at 9:53 am

Gezuar 2018 me numrin festiv Gjakovapress! Materiale interesante dhe kalendari i Vitit të Ri 2018! Në Vitin e Ri 2018, revista Gjakovapress shënon 10 vjetorin e punes. Në fund të Janarit na pret nje spektakel me rastin e ketij pervjetori.

Baba dimri që po shpërndan dhurata

Baba dimri që po shpërndan dhurata

Lajme, Uncategorized Dhjetor 28, 2017 at 9:29 am

Disa ditë para ndërrimit të moteve atmosfera festive në Gjakovë sa vjen e shtohet. Rrugët dhe sheshet kryesore të Gjakovës tashmë janë dekoruar, ndërsa nuk kanë ngelur prapa as ambijentet familjare ku në disa pjesë të qytetit po vazhdon gara për dekorimet më atraktive. Nuk po mungojnë as krismat eRead More

image description

Mbahet Radiofest-2017 , Radio Kukesi me dy çmime

Uncategorized Dhjetor 24, 2017 at 11:08 am

Në prag të festave të fundvitit Radio Gjakova mbrëmë  organizoi manifestimin tradicional të radiove, Radiofest 2017. Cmimi i parë për reportazh i takoi Radio Kukësit për  “Vallen e Kukësit me autor Jonuz Hallaçin. Për raport radiofonik çmimin e parë e mori Radio Shkodra, ndërsa për spot publicitar  më e miraRead More

Urimi për Kurban Bajramin

Urimi për Kurban Bajramin

Uncategorized Shtator 1, 2017 at 9:51 am

Besimtarët Islam po kremtojnë fetsën e Kurban Bajramit. Redaksia e revistes Gjakovapress iu uron këtë festë . Lumturija le të jetë primare në jeten tuaj. Diturija të jetë burim i lumturisë. Dashuria të jetë ferskim shpirti përgjithmonë. Mbi të gjitha ju urojmë shendet të mirë.

image description

Doli revista Gjakovapress

Uncategorized Shtator 1, 2017 at 9:29 am

DOLI NUMRI MË I RI I REVISTËS GJAKOVAPRESS NË KËTË NUMËR, POS TJERASH  MUNDË TË LEXONI:  INOVATORËT  GJAKOVARË NË KS TË OKB AMBSADORJA VLORA ÇITAKU:  KY SHEMBULL I JASHTËZAKONSHËM I TALENTIT NUK NA BËN VETËM NE KRENARË PËR TË RINJTË QË KEMI, POR ATA PËRMES ZBULIMEVE TË TYRE PO EDUKOJNËRead More

E diela me dallëndyshet e Urës së Fshenjt

E diela me dallëndyshet e Urës së Fshenjt

Lajme, Sporti, Uncategorized Korrik 22, 2017 at 4:26 pm

Gjakova pos atributeve që ka si qytet I tradites për kulturën dhe sportin si identitet të vetin për shumë dekada e ka garën e kërcimeve në ujë nga Ura e Fshenjtë. Në Gadishullin Ballkanik, Gjakova dhe Mostari mbesin dy qytete që ia kanë “zanat” këtij sporti. Janë trimat e lartësiveRead More

Doli numri më i ri i revistes Gjakovapress

Doli numri më i ri i revistes Gjakovapress

Gjakova Presss, Uncategorized Shkurt 28, 2017 at 1:21 am

Në këtë numër, pos tjerash mundë të lexoni: NË PËRVJETORIN E PAVARËSISË SË KOSOVËS SI E PASHË UNË KOSOVËN 130 VJETORI I SHKOLLËS SË PARË SHQIPE- PËRGJITHMONË NË KUJTIMET TONA CEREMONIA E NDARJES SË DIPLOMAVE TË PARA NË UGJ FEHMI AGANI HISTORIA E ILUSTRUAR E MJEKËSISË DHE FARMACISË POSTER FCRead More