Saturday, November 18, 2023
Sporti

Filluan garat për Kupën e Kosovës në basketboll Besa mund Trepçen

berisha_shots_in_trepcapeja_2828r_OuvH0
Trepca-Peja 70:83 Foto FBK

Gjakova për këto tri ditë është nikoqire e IPKO Kupës së Kosovës në basketboll. Në ndeshjen e parë Besa mposhti Trepcen 83:70 dhe siguroi vendin në gjysmëfinale.

Cilat skuadra do të përballen në gjysmëfinale të IPKO Kupës së Kosovës të shtunën?!
Shorti për të përcaktuar ndeshjen e gjysmëfinales së IPKO Kupës së Kosovës në basketboll, do të hidhet sonte menjëherë pasi që të dihen fituesit e dy ndeshjeve çerekfinale, në fakt Final 6.
Kështu, pas ndeshjes Trepça-Besa që përfundoi me rezultat 70:83 dhe asaj Bashkimi-Drita, qe po zhvillohet ketyre casteve ne Pallatin e Sporteve Shani Nushi,  do të hidhet shorti nga zyrtarët e FBK-së në prani të skuadrave pjesëmarrëse për të përcaktuar duelet e Final Four.
Në short për Final Four do të jenë: mbrojtësja e titullit të Kupës së Kosovës, Sigal Prishtina, kampionja në fuqi e Kosovës, Peja dhe fituesit e përballjeve të sotme.
Në short nuk ka asnjë skuadër përparësi dhe shorti është i hapur.