Monday, April 1, 2024
Sporti

Fitorja e tretë radhazi e KB Vëllaznimi, sot mposht KB Rahoveci

Pas Sigal Prishtinës e Pejës, në Gjakovë të shtunën  është mundur KB Rahoveci. me rezultat 74:68 (20:15, 23:14, 17:21, 14:18), në kuadër të javës së 22-të të eliteës së basketbolit të Kosovës.

Përforcimi i ri Tiëian Kendley, që u paraqit për here të pare për gjakovarët,  i dha gjallëri të re skuadres Kuq e zi duke kontribuar me 21 pikë. Vëllaznimi  e nisi ndeshjen më mirë, duke pasur epërsi konstante, kurse  pjesën e parë me shifrat 43:29. Epërsia në një kohë arriti deri në 18 pikë. Vëllaznimi e mbajti epërsinë deri në fund dhe triumfoi 74:68.

Te Vëllaznimi pos Kendley efikas ishte edhe  Ty Nichols me 19 dhe Emmanuel Emogbo me 15 pikë e nëntë kërcime.

Vëllaznimi  po lufton për mbijetesë në superligë. Pas ndeshjes së sotme , në këtë kampionat ka shtatë fitore dhe 15 humbje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *