Wednesday, June 5, 2024
Sporti

Gjakova nikoqire e ciklit kualifikues për kampionatin Evropian

Në Pallatin e Sporteve në Gjakovë, kanë nisur garat tre ditore  për ciklin kualifikues për kampionatin Evropian në volejboll për moshat deri në 18 vjeç-meshkujt. Volejbollistët e përfaqësueses së Kosovës të enjten e  filluan me humbje. U mposhten nga Dinamarka 0 me 3 në seta. Në ndeshjen e pare të këtij turneu Çekët fituan nga Estonia 3 me 0 në seta.

Të premten nga ora 17.00 takohen Danimarka-Çekia dhe prej orës 19.30 Kosova- Estonia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *