Wednesday, April 3, 2024
Sporti

Hashim Rraci krytrajner i KB Vëllaznimi

Hashim Rraci
Klubi i basketbollit Vëllaznimi, që u shpall si klubi më i mirë i komunës së Gjakovës për vitin 2014, pak ditë më parë kishte ngel pa kryetrajner pasi Jeton Nixha  u largua në Kastriot të Ferizajit.    duket se e ka gjetur pasardhësin e tij. Drejtuesit e klubit gjakovar janë shumë afër arritjes së marrëveshjes me trajnerin, Hashim Rraci, i cili e kishte drejtuar edhe në të kaluarën këtë skuadër dhe i cili ditë më parë u shpall si trajneri më i mrë në manisfetsimin tradicional Sporisti i vitit 014.
Hashim Rraci është opsioni më i mundshëm për trajner të ri të Vëllaznimit. Ai është një legjendë e basketbollit gjakovar dhe me të vërtetë ka qenë në dispozicion të klubit sa herë që ka qenë e nevojshme”, deklaroi ” zëdhënësi i “Kuqezinjve”, Afrim Kamishi.
KB Vellaznimi 2014
Gjakovarët janë duke i bërë hesapet për pjesën e dytë të sezonit dhe varësisht prej mundësive, do të angazhojnë edhe basketbollistë të huaj.
Ata janë të interesuar ta mbajnë basketbollistin Dino Hodzic, i cili po ashtu dëshiron të kthehet në Gjakovë, kurse Marijo Hajdic s’do të kthehet. Vëllaznimi e mbylli pjesën e parë të sezonit në pozitën e gjashtë.