Wednesday, April 24, 2024
Sporti

Hendboll:Arber Curri portieri më i miri, Edona Radoniqi golashënuesja më e mirë

Federata e Hendbollit e Kosovës ka mbajtur ceremoninë tradicionale “Laureatët e Vitit” ku  janë shpallur më të mirët e vitit 2022. Çmimet kryesore i kanë fituar Egzon Gjuka dhe Tainara Luna Gonçalves. Ndërkaq në shtatëshen më të mirë ishte edhe portieri gjakovar Arber Curri i cili luan për Rahovecin. Hendbolistja Edona Radoniqi e Vëllaznimit ishte golashënuesja më e mirë kurse  në  shtatëshen më të mirë ishte edhe Argoneta Goqi alo e majtë  e Shqiponjes. Tek shprssaat e hendbollit kosovar, kanë hyrë edhe Rron Haxhiismajli i Vëllaznimit dhe Orgesa Gola  e Shqiponjes. Te kategoritë e reja KHF Shqiponja  ekipi i pioniereve  është shpallur  më i miri..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *