Friday, April 26, 2024
Sporti

KB Vëllaznimi mposht Rahovecin në një atmosferë të rrallë sportive

Ndeshja e javës së dytë në elitën e basketbollit kosovar e zhvilluar të dielën në mbrëmje, në Gjakovë në mes të KB Vëllaznimit dhe Rahovecit u shndërrua në një atmosferë të rrallë sportive që për shumë vite kishte munguar. Në Pallatin e mbushur të sporteve,  nën mbështetjen e tifozëve “kuq e zinj” dhe gjithë publikut, basketbollistë e Vëllaznimit pas dy kohëve shtesë arritën ta mposhtin Rahovecin me rezultat  94:87.

William Broën dhe Anthony Adger shënuan nga 18 poenë, ndërsa trajneri Franko Sterle, tha se ishte një lojë e forte dhe e vështirë ku dominoi ekipi që e deshi më shumë fitoren-Vëllaznimi,”tha ai.

statistikat e KB Vëllaznimi

Nderkaq Broën ishte I mahnitur me atmosferen e bukur dhe mbështetjen e pandalshme të tifozerisë

Para takimit, solemnisht u nda nga loja aktive kapiteni shumëvjecar I KB Vellaznimi, Dritan Rraci për të vazhduar tash e tutje si ndihmës trajner.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *