Thursday, June 6, 2024
Sporti

KB Vëllaznimi pëson nga Sigal Prishtina 88:61

Basketbollistët e Vëllaznimit të dielën në mbrëmje kanë pasur një nga paraqitjet më të dobëta në eliten e basketbollit kosovar. Kanë pësuar në kryeqendër me rezultat 88:61. Vetëm në çerekun e parë “Kuq e Zinjtë” ishin më të mirë 18:20, ndaj Sigal Prishtinës, kurse në pjesën tjetër të lojës vendasit arritën epërsi të lartë, 19:10, 25:11 dhe 26:20.

Javën e ardhshme Vëllaznimi luan në Gjakovë me KB Peja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *