Wednesday, June 5, 2024
Sporti

LIBURN SHKON NË MAQEDONI PËR MIQËSORE

Liburni
 
Klubi i futsallit LIBURNI në kuadër të përgatitjeve që është duke i zhvilluar për stinorin pranveror, gjatë ditëve vijuese  do ti zhvilloi disa ndeshje miqësore. Kështu sot  zhvilloi ndeshje miqësore me F.C. Junikunduke shënuar fitore 5 me 2.
Ndërkaq me 3 dhe 4 shkurt Liburni udhëton në Maqedoni ku do ti zhvillon dy ndeshje miqësore. Të dielën  do te takohet me Besen nga Sllupqani i  Kumanovës ndërsa të hënën  Liburni do te takohet me “Royal Ilirët” nga Kumanova,  anëtarin e superliges se Maqedonisë.