Luftëtari i Brekocit nuk arrin të bëhet anëtar i Liges së parë

Luftetetari i Brekocit të Gjakoves nuk ka aritur sot në ndeshjen e barazhit të mposht Kosoven e Prishtines.

Në fakt dy skuadrat e Ligës së Parë, Kosova e Prishtinës dhe Llapi kanë siguruar mbetjen në këtë rang garash, ngase janë treguar më të suksesshme në ndeshjet e barazhit sesa skuadrat e Ligës së Dytë. Kosova (P) ka arritur të mposhtë me rezultat të ngushtë Luftëtarin, me rezultat 2:1, derisa Llapi ishte bindshëm më i mirë se Kamenica, duke e mposhtur me shifrat 5:0. Të dyja këto ndeshje u zhvilluan në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë.