Thursday, April 25, 2024
AktualeGjakova PresssLajmet e shpejta

Përfaqësuesja e Kosovës dhe temperatura e ajrit

gjakova-sotKanë rënë dukshëm temperaturat e ajrit dhe Gjakova sot paradite ka kaluar një ditë tipike vjeshte. Vranësirat e shoqëruara kohëpaskohe me reshje shiu e kanë tipizuar këtë zonë. Tek semaforët në qendër të qytetit, ku është vendosur shtylla multifunksionale mezi shikohet temperatura e ajrit, 13 gradë,  por shumë më mirë shikohet panoja e madhe e përfaqësueses së Kosovës në futboll, e cila nesërmbrëma luan ndeshjen historike me Kroacinë.

gjakova-sot-1 Shumë bashkëvendës, tifoz të futbollit po bëhen gati për të kaluar një ditë dhe një mbrëmje të këndshme sportive në Shkodër ku zhvillohet ndeshja e vlefshme per kualifikimet në Kampionatin Boteror…