Friday, April 5, 2024
Sporti

Phillips zëvendëson  Newson tek KB Vëllaznimi

Amerikani Terrick Phillips është përforcimi i fundit në klubin e basketbolit Vëllaznimi. Me largimin e Newson bordi ekipit kuq e zi ka reaguar shpejtë pasi që në asnjë mënyrë nuk  ka lejuar  që të  rrezikohet pozita e parë në tabelen klasifikuese. Phillips është i gjatë 196 cm dhe luan në pozitat 3 dhe 4 ku së fundmi ka qenë pjesë e ekipit spanjoll C.B. Andújar i cili luajti me satistika prej 17.2 pikë për ndeshje me një efikasitet prej 43% në tre pikësh. Terrick Phillips do të ateroj në Gjakovë javën e ardhshme, ku do të debutojë në derbin e gjiros së parë të gjysëmsezonit të dytë e cila fillon  javen e parë të muajit   Shkurt , ku Vellaznimi  është nikoqir i gjilanasve të  KB Drita .

Gjatë këtij afati, Vëllaznimi është përforcuar edhe me basketbollist cilësorë, Roni Koshi dhe Albatrit Berisha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *