Friday, June 7, 2024
Sporti

Trepça 89 falënderon gjakovaret për mikpritje, “Torcida” do t’iu kthej “Kuq e zinjve”

Trepca 89Kryesia e klubit Trepça 89  pas ndeshjes  që është zhvilluar në stadiumin e  qytetit  në Gjakovë me Vëllaznimin 0: 1, përmes një komunikate  ka falënderuar për mikpritjen gjakovare . “Mikpritja ka qene ne nivelin me te larte si: para, gjate dhe ne fund te ndeshjes nga kryesia e klubit KF Vllaznimi , shtabit teknik , sjelljet e lojtareve , jemi te kënaqur edhe me pritjen e simpatizueseve “Kuq e Zi te Jakoves” te cilët   kanë dhënë shembull për të gjithë simpatizuesit se si duhet të anohet fer dhe korrekt, pastaj jemi te kënaqur edhe me të gjithë adhuruesit e futbollit të cilët krijuan një atmosferë që rrallë shihet  nëpër stadiume të Kosovës” thuhet në komunikatën e klubit mitrovicas.
Mëtutje në komunikatë Kryesia e klubit Trepça 89 pasi falënderon  kryesinë e klubit gjakovar , shtabin teknik , lojtaret ,tifozët ” Kuq e Zi te Jakoves” si dhe gjithë qytetaret e Gjakovës për organizim te ndeshjes,  njofton se ka mbajtur takim me tifozët ” Torcida ” dhe se bashku kane marr vendit që në ndeshjen e kthimit të ftohen  tifozët ”Kuq e Zi të Jakoves ” dhe gjithe simpatizuesit  nga Gjakova  në ndeshjen e kthimit Trepca89-Vllaznimi ne stadiumin “Riza Lushta ” dhe ta krijojnë një atmosferë të jashtëzakonshme. “Dëshirojmë  që këto organizime të ndeshjeve dhe anime korrekte të jene shembull në të ardhmen për të gjitha klubet e futbollit të Kosoves,  sepse vetëm me këto ndeshje mund të kthehet shikueshmëria nëpër stadiumet tona dhe të ecim drejtë futbollit Europian dhe Botëror”, thuhet në fund të kumtese s ë klubit të futbollit Trepca 89.(gjakovapres.info)