Tuesday, April 2, 2024
Sporti

Vashat basketbolliste të Vëllaznimit fitojnë në Mitrovicë

Klubi I Basketbollit për femra Vëllaznimi, anëtarë I superligës së basketbollit të Kosovës ka shënuar sot fitore në Mitrovicë duke e mposhtu Trepçën me rezultat 41: 52.

Fitorja u arrit në saje të lojës angazhuese dhe dëshirës më të madhe për fitore. Lojtaret me te dalluara ishin:

Aisha Kaid 18 pts 10 reb
Rina Hoda 13 pts 2 reb
Gresa Berisha 7 pts 6 reb
Diellëza Leti 6 pts 4 reb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *