Friday, April 5, 2024
Sporti

Vëllaznimi barazon në Prishtinë, rikthen formën

VellaznimiFutbolistët e Vëllaznimit janë kthyer me një pikë shumë të vlefshme nga kryeqendra pasi barzaun me Prishtinën . Anipse ballafaqimi mes prishtinasve dhe gjakovarëve ka dhënë lojë me pak raste dhe asnjë gol të shënuar, megjithatë në këtë fazë, për Vëllaznimin janë shumë të vlefshme pikët. Skuadra gjakovare këtë stinor po luan me ekip të përtrirë dhe futbolistët të rinjë, të cilët dje edhe një herë dëshmuan se mundë të bëjnë mrekullira edhe me skuadraqë kanë futbolist shumë cilësorë.
Vellaznimi PrishtinaVëllaznimi luajti me kete formacion: 21. Altik Muhaxhiri – 8. Yll Myrta, 2. Robert Gjeraj /c/, 5. Lendrit Rama, 6. Ilir Syla, 18. Albutrint Morina, 7. Gjergj Bushaj, 17. Lorik Rudi (11. Luigj Buqaj – 78’), 14. Rexhep Daci (16. Jeton Dushi – 65’), 9. Mevlan Zeka (19. Ermir Nikoliqi – 70’), 13. Drilon Nuza. Trajner: Genc Hoxha.
Genc Hoxha-1405695572Genc Hoxha, kryetrajner i Vëllaznimit deklaroi pas ndeshjes:
Është një pikë shumë e madhe e fituar, shumë e rëndësishme në momentin më të duhur pas dy fitoreve. E arritëm me shumë mund dhe angazhim të jashtëzakonshëm të këtyre futbollistëve shumë të rinj që po rriten për çdo ditë të cilët i uroj për angazhimin, për lojën, disiplinën dhe gjithçka që treguan në këtë takim. Është shumë pikë e vlefshme për ne.