Wednesday, April 3, 2024
AktualeSporti

Vëllaznimi –Liria 2 :1

vellaznimi

Në kuadër të përgatitjeve për për stinorin pranveror, futbollistët e Vëllaznimit sot zhvilluan një ndeshje miqësoreme Lirinë e Prizrenit. Ndeshja përfundojë me rezultat 2 me 1 në favor të gjakovarëve me golat që i shënuan Mevlan Zeka dhe Andon Omeri. Ndeshja u zhvillua në fushën e Rogovës së Hasit ndërsa gjatë tërë lojës binte shi gjë që e vështirësojë lojën e futbollistëve. Kryetrajneri Ibrahim Domi, sprovojë të gjithë futbollistët që konkurrojnë për njëmbëdhjetëshin më të mirë.