Wednesday, April 3, 2024
LajmeSporti

Vellaznimi mposht Deçanin për Kupë

vellaznimi

 

Në stadiumin e qytetit në Gjakovë sot u zhvillua ndeshja e rrethit të parë të Kupës Futbollistike të Kosovës në mes të Vëllaznimit dhe Decanit që përfundojë me fitoren e “Kuq e zinjve” 2 me 1. Fitorja u arrit pas lojës shtesë, dy herë nga 15 minuta,  meqë në kohën e rregullt ndeshja përfundojë me rezultat të barabartë 1 me 1. Për Vëllaznimin shënuan Ermir Nikoliqi dhe Alban Guci nga korneri, ndërsa për Deçanin shënoi ish futbollisti i Vëlaznimit Rilind Juniku.

Me këtë fitore Vëllaznimi vazhdon garat e rrethit të dytë të Kupës Futbollistike të Kosovës.(z.v)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *