Friday, April 5, 2024
AktualeSporti

Basketboll: Vëllaznimit për një sekondë iu mor fitorja!

basketboll  vellaznimi bashkimi  79 80Basketbollistët e Vëllaznimit kanë pësuar humbje në sekondin e fundit të ndeshjes kampionale të ETC superligës me Kosova e re Bashkimi nga Prizreni me rezultat 79:80 që  u zhvillua të shtunën mbrëma në Pallatin e sporteve në Gjakovë. Edhepse mysafiret në tre çerekët e lojës,( në të parin 16: 18, në të dytin 35:50 dhe në të tretin 57:65 ) ishin më të mirë, Vëllaznimit I mjaftoi dhjetë minutëshi I fundit I lojës për të marrë lojën në duart e veta dhe për të avancuar në 79:78, një sekondë para fundit, kur Bashkimi e kishte në pronësi topin.

Koshi I shënuar në çastin e fundit ishte një dush I ftohtë për basketbollistët vendas dhe për afro 1.500 adhurues të basketbollit që kishin ardhë ta mbështesin ekipin “kuq e zi”. Basketbollisti më efikas në radhët e Vëllaznimit ishte Juriqiq me 20 kosha.