Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sporti

Basketbollisti Roni Koshi  mes Turqisë dhe SHBA

Basketbollisti Roni Koshi  mes Turqisë dhe SHBA

Sporti June 19, 2019 at 7:47 pm

Djaloshi gjakovar, Roni Koshi që mori hapat e parë në Pallatin e sporteve Shani Nushi tash  po shkëlqen në basketbollin turk. Pasi ka pasur një rrugëtim të suksesshëm nga  Gjakova, Prishtina dhe Turqia, duke kaluar garat e grupmoshave të reja ,  Roni në dy muajt e fundit  i ishte  bashkuarRead More

Shkolla Fan Noli e Dujakes fituese në turneun ballkanik të futsallit

Shkolla Fan Noli e Dujakes fituese në turneun ballkanik të futsallit

Sporti June 17, 2019 at 7:30 pm

Sporti shkollor në Gjakovë po arrin suksese në gara të ndryshme. Shoqata e pedagogeve te kultures fizike dhe sportit shkollor të Gjakovës, që kujdeset për mbarëvajtjen e këtyre veprimtarive,  ka njoftuar se  ekipi i futsallit te shkolles  “FAN NOLI”  të  Dujakes  është bërë KAMPION BALLKANIK NË FUTSALL. Në fakt nga data 13Read More

Volejbollistët e rinj gjakovarë kampion të Kosovës

Volejbollistët e rinj gjakovarë kampion të Kosovës

Sporti June 10, 2019 at 9:20 am

Volejbolli është një sport i dashur për rininë gjakovare. Viteve të fundit falë edhe shkollës së volejbollit që po funksionon me sukses nën drejtimin e ekspertit, Petrit Shpata, po dalin në shesh talenëtt e rinj. Këtë fundjavë, në Prishtinë, Klubi i Volejbollit Vëllaznimi nga Gjakova ka arritur të fitoj titullinRead More

FC Liburn kampion i Kosovës në futsall

FC Liburn kampion i Kosovës në futsall

Lajmet e shpejta, Sporti June 6, 2019 at 9:29 pm

Klubi i futsallit Liburni ka  shënuar të enjten në mbrëmje  fitoren e dytë në finalen e plejofit ndaj Mabetex Prishtina 3 me 6   në kryeqendër dhe kthehet në Gjakovë me medaljet e arta dhe Kupën e fituesit që e ndau kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ky rezultat u arrit pasRead More

FC Liburni fton tifozerinë në Prishtinë për ta ndarë gëzimin e fitores

FC Liburni fton tifozerinë në Prishtinë për ta ndarë gëzimin e fitores

Sporti June 5, 2019 at 2:16 pm

Klubi i futsallit Liburni të enjten (6 Qershor)  zhvillon  ndeshjen më të rëndësishme për këtë vit, sepse  me fitoren e dytë  eventuale të finales së plej ofit me Prishtinën, e shpall Kampion të  Superligës së  Kosovës në Futsal dhe i  dhuron biletën për ta përfaqësuar Gjakovën dhe Kosovën në elitënRead More

KF Vëllaznimi dhe FC Liburni para sfidave të reja

KF Vëllaznimi dhe FC Liburni para sfidave të reja

Sporti May 29, 2019 at 4:40 pm

E shtuna dhe e diela do të jenë ditë të rëndësishme për futbollin dhe futsallin gjakovarë. Të shtunën  në Prishtinë , Vëllaznimi luan ndeshjen e barazhit me Trepçën 89 me shpresën se do të siguroi një vend  në superligë, kurse të dielën në  Gjakovë Liburni zhvillon ndeshjen e parë finaleRead More

Dy sfidat e Vëllaznimit për superligë: Pritjet e “kikseve” të Besës dhe Dukagjinit për ti ikur barazhit

Dy sfidat e Vëllaznimit për superligë: Pritjet e “kikseve” të Besës dhe Dukagjinit për ti ikur barazhit

Sporti May 14, 2019 at 10:18 am

Të mërkurën zhvillohen ndeshjet e javës së 29-të të ligës së parë futbolistike te Kosovës. Vellaznimi pas fitores se thellë të dielën me Besën e Pejës 4 me 0 , nesër luan me Istogun. Është ndeshja e parafundit e këtij kampionati. Ndërkohë që ndeshja e fundit është në Gjakovë meRead More

Art Luzha,  po shkruan histori me hendbollistët 21 vjeçar kosovarë

Art Luzha,  po shkruan histori me hendbollistët 21 vjeçar kosovarë

Sporti May 6, 2019 at 8:19 pm

Studenti i vitit të tretë të Fakultetit të Edukatës Fizike në Prishtinë, dhe portieri perspektivë i klubit të hendbollit Vëllaznimi dhe përfaqësueses së Kosovë U 21, Art Luzha ka shkëlqyer edhe një herë në një garë ndërkombëtare. IHF Trophy Intercontinental, që  u zhvillua në Prishtinë.  Ishte një rast historik përRead More

Vëllaznimi: Vetëm futbollistët fitojnë, volejbollistët, hendbollistët dhe basketbollistët humbje

Vëllaznimi: Vetëm futbollistët fitojnë, volejbollistët, hendbollistët dhe basketbollistët humbje

Sporti April 13, 2019 at 10:06 pm

E shtuna nuk ka qenë me fat për sportistët e klubit Vëllaznimi. Futbolistët e KF Vëllaznimi kanë shënuar fitore 2:0 ndaj Kikës me golat e Lorik Rudit dhe Ardit Vokshit. Në gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës Vëllaznimi takohet me Trepça 89. Ndeshja  luhet të mërkurën . Nga Drenasi ka ardhëRead More

Veteranët e Vëllaznimit më të mirë se ata të Pejës,  1:0

Veteranët e Vëllaznimit më të mirë se ata të Pejës,  1:0

Sporti April 11, 2019 at 8:17 pm

Pasi dy ditë më parë ishte hapur Liga e Veteranëve të Futbollit të Kosovës, me ndeshjen KF V Gjakova dhe KFV Prizreni 2:6, të enjten është zhvilluar ndeshja e radhës në mes të KFV Vëllaznimi dhe KFV Peja që ka përfunduar me rezultat 1:0 me golin e shënuar nga NdrecRead More