Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sporti

FC LIBURN i gatshëm për UEFA Futsal Champions League

FC LIBURN i gatshëm për UEFA Futsal Champions League

Sporti September 16, 2019 at 8:26 pm

Shkruan: Abaz Beqa,  president i FC Liburn Kur e kemi filluar rrugëtimin tonë drejtë garave të Kosovës në futsall si një klub i ri dhe i “vogël”, nuk e kemi menduar se për një kohë të shkurtër do të arrijmë këtu ku jemi, të bëhemi një klub i madh dukeRead More

LIBURNI i Gjakovës me kampionin e Frances, Holandës dhe Bjellorurusisë

LIBURNI i Gjakovës me kampionin e Frances, Holandës dhe Bjellorurusisë

Sporti September 1, 2019 at 1:21 pm

FC Liburn nga Gjakova tashmë I ka të njohur edhe dy skuadrat tjera me të cilat do të përballet në garat evropiane. Pasi ka përfunduar  “Preliminary Round” në UEFA Futsal Champions League janë  përcaktuar të gjitha grupet e Main Round ku Liburni është  kualifikuar direkt. Skuadra gjakovare  bënë pjesë nëRead More

FC Liburn po behet gati per kampionat dhe Ligen e kampionëve

FC Liburn po behet gati per kampionat dhe Ligen e kampionëve

Sporti August 4, 2019 at 6:53 am

Kampioni i Kosovës ne futsall FC Liburn pas pushimit mes dy kampionateve, nga e hëna do të filloi përgatitjet për kampionatin e ri të superligës së futsallit të Kosovës. Njëkohësisht këto përgatitje që do të zhvillohen në Pallatin e Sporteve Shani Nushi, sipas kryetrajnerit Luan Kozniku, janë edhe përgatitje përRead More

Vedat Krasniqi, rrëmben vendin e parë në Kërcimet dallëndyshe nga Ura e Fshenjt

Vedat Krasniqi, rrëmben vendin e parë në Kërcimet dallëndyshe nga Ura e Fshenjt

Aktuale, Sporti July 21, 2019 at 8:06 pm

Kanioni I Drinit të bardhë tek Ura e Fshenjt të dielën ishte qendër  takimi për shumë garues e adhurues të kërcimeve atraktive nga lartësitë, të ujit e notit, diellit e muzikës dhe natyrës së bukur që ofron kjo zonë Garën e hapi kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, iRead More

Të dielen,  Ura e Fshenjtë mbledhë kërcyesit dhe adhuruesit e notit e të diellit

Të dielen, Ura e Fshenjtë mbledhë kërcyesit dhe adhuruesit e notit e të diellit

Lajme, Sporti July 20, 2019 at 8:59 pm

Të dielën(21 Korrik 19) prej orës 14.00  tek Ura e Fshenjtë mbahen garat tradicionale të kërcimeve në ujë të cilat i organizon klubi “Kërcyesit e Urës” nga Gjakova me mbështetjen e Federatës së Notit të Kosovës,  komunës së Gjakovë dhe Ministrisë së kulturës rinisë dhe sporteve të Kosovës. Garat doRead More

Presidenti i FFK-së Agim Ademi viziton  Gjakovën

Presidenti i FFK-së Agim Ademi viziton  Gjakovën

Sporti July 17, 2019 at 10:07 pm

Presidenti I FFK –së Agim Ademi ka vizituar të merkurën  pasdite në Gjakovë kampin e futbollistëve, të cilin e ka organizuar klubi kroat, Lokomotiva. Ky kamp ka zgjuar interesim të madh tek futbollistët e rinj jo vetëm nga Gjakova, por edhe nga qytetet e tjera të Kosovës, por ka mbledhurRead More

Jusuf Vokshi- Legjenda e Garave të kërcimeve në Ujë nga Ura e Fshenjtë dhe e Mostarit

Jusuf Vokshi- Legjenda e Garave të kërcimeve në Ujë nga Ura e Fshenjtë dhe e Mostarit

Sporti July 8, 2019 at 9:14 pm

Intervista – Jusuf Vokshi- Cufi Gjakova është qytet që identifikohet me një sport të rrallë, ndoshta unik. Kërcimet në stilin dallëndyshe nga Ura legjendë e Fshenjtë, prej nga ka nxjerrë legjenda të këtij sporti. Njëri nga ta është edhe Jusuf Vokshi I njohur si Cufi. Një sportistë I vërtetë IRead More

Edona e  Vëllaznimit,    golashënuesja më e mira në Kosovë

Edona e  Vëllaznimit,    golashënuesja më e mira në Kosovë

Sporti July 8, 2019 at 8:58 pm

Edona Radoniqi është shtylla kryesore e ekipit të saj Vëllaznimit nga Gjakova. Ajo ka shënuar më shumë se 65 për qind të golave për ekipin e saj, por që nuk ka arritur më shumë se  sat ë siguroi ekzistencën e skuadres në superligë me ndeshjen e barazhit. Përderisa Vëllaznimi  kishteRead More

Liburni udhëton në Bellorusi: Ky është Shorti i Ligës së kampionëve të Evropës në futsall

Liburni udhëton në Bellorusi: Ky është Shorti i Ligës së kampionëve të Evropës në futsall

Lajme, Sporti July 4, 2019 at 2:02 pm

Sot në orën 14.00 në Nyon të Zvicres u hedh shorti për garat e Ligës së kampionëve të Evropës në futsall. Kampioni i Kosovës Liburn sipas shortit do të takohet  në muajin tetor me klubin nga Bellorusia Stalitsa Minsk dhe me fituesin e grupeve  G dhe  A  që luajnë nëRead More

Basketbollisti Roni Koshi  mes Turqisë dhe SHBA

Basketbollisti Roni Koshi  mes Turqisë dhe SHBA

Sporti June 19, 2019 at 7:47 pm

Djaloshi gjakovar, Roni Koshi që mori hapat e parë në Pallatin e sporteve Shani Nushi tash  po shkëlqen në basketbollin turk. Pasi ka pasur një rrugëtim të suksesshëm nga  Gjakova, Prishtina dhe Turqia, duke kaluar garat e grupmoshave të reja ,  Roni në dy muajt e fundit  i ishte  bashkuarRead More