Saturday, June 8, 2024
Sporti

Geta Beqa na bënë krenar me titullin kampione e botës

Bilderja gjakovare, Gentiana Beqa është shpallur më e mira e botës në  Kampionatin botëror “ World Fitness Women’s Championships” që po mbahet në qytetin Yeongju, në Korenë e Jugut.  Beqa ia doli të shpallet kampione botërore falë fizikusit të saj të përkryer në një konkurrencë mjaft të fortë. Në këtë garë, sportistja nga Gjakova e përfaqësoi Shqipërinë dhe u vesh me flamurin kuq e zi. Genta për Radio Gjakovën, nga Koreja foli për emocionet e saja pas titullit kampion bote dhe shfaqi  lumturinë pasi, katër vite më parë kishte ngritur flamurin e Kosoves tash  këtë herë e përfaqësoi Shqipërinë.

 “Nuk ka emocion të përshkruhet kur valvitet në arenën botërore Flamuri yne Kombëtar. Kur ekzekutohet Himni në një tjetër skaj të Globit, ku bën çdo njeri të ndihet krenar që është Shqiptar. Falenderoj Zotin që më dha Drite te shkëlqej në Kampionatin Botëror të Fitnessit”, tha Geta.

Geta është shprehur krenare për flamurin kombëtare dhe në foton që përcolli nga Koreja e mbështjellur me flamur ndjehet lumturia.

“Kur linda unë ishe ti , u rrita me ty çdo emocion kam përjetuar me ty, kam punuar të bëj krenar ty flamuri im dhe gjithë shqiptarët në këtë ditë madhështore të garës botërore World Fitness Women’s Championships”, tha ajo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *