Wednesday, June 5, 2024
Sporti

Reagojnë "Kuqezinjt e Jakoves"

kuqezinjt e jakovesPas ndeshjes futbollistike Llapi-Vëllaznimi që u zhvillua në Podujeve e ku pati parregullsi dhe dhunë ndaj futbollistëve gjakovarë, që ishte reflektim ne rezultatin 2:1, ka reaguar edhe grupi i tifozëve Kuqezinjtë e Jakovës. Në reagimin e tyre  thuhet se  ajo çka ndodhi  në ndeshjen Llapi – Vellaznimi është turpi I radhës qe ndodhe ne stadiumet e Kosovës. Gjithçka e karakterizoj ketë takim përveç futbollit. Ekipi ‘mikpritës’ përdori dhunën, grushte, shkelma nga me I vogli deri te me I madhi!!!
E twrw kjo sikur nuk I mjaftoj gjyqtarit I cili qe nga fillimi I ndeshjes ishte tendecioz dhe kishte qellim te pastër mosreferimin e ndeshjes ne mënyrë te drejte, pra dje gjyqtari kryesor nuk ndau drejtësi, duke filluar nga ndëshkimet e tepërta, lejimin e offsajdeve , penalltinë pa ekzistuar fare e shume raste tjera.
Më tutje përmes këtij reagimi Kuqezinjet e Jakoves kërkojnë nga Federata e Futbollit te Kosovës (FFK) që të analizoj mirë këtë ngjarje në këtë ndeshje dhe të ripërsërisë këtë ndeshje në një fushë tjetër neutrale, dhe që të ketë vërtetë drejtësi dhe më i miri le të fitoj