Thursday, April 4, 2024
Kulturë

Valon Shehu në finalen e FEST 58

Në natën e dytë të Festivalit të këngës në Radiotelevizionin shqiptar mbrëmë është prezantuar edhe solisti gjakovar Valon Shehu me këngën e Eugent Bushpepaj “Pandora”. Interpretimi i shkëlqyer dhe paraqitja e tij në skenën e festivalit  mblodhi duartrokitje të gjata prandaj juria e festivalit e kualifikoi për natën finale.

Prej 12 këngëve finale nesermbrëma  do të përzgjidhet edhe kënga dhe këngëtari fitues i Fest ’58, që do të përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin Europian të Këngës, i cili për vitin 2020 do të mbahet në Hollandë.

Juria e Fest ’58 ka nxjerrë 12 këngët dhe këngëtarët finalistë të natës së tretë. Ata janë:
Tiri Gjoci me “Me gotën bosh”
Gena me “Shqiponja e lirë”
Albërie Hadërgjonaj me “Ku ta gjej dikë ta dua”
Olta Boka me “Botë për dy”
Robert Berisha me “Ajo nuk është unë”
Elvana Gjata me “Me tana”
Bojken Lako me “Malasen”
Arilena Ara me “Shaj”
Sara Bajraktari me “Ajër”
Kamela Islamaj me “Më ngjyros”
Era Rusi me “Eja merre”
Valon Shehu me “Kutia e Pandorës”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *