Wednesday, April 10, 2024
AktualeLajmet e shpejtaSporti

Xhevahire Bajramaj shpallet sportistja e vitit 2016


Në “Lomen e Drithit”,të dekoruar për festat e fundvitit, të premten në mbrëmje u organizua solemniteti i shpalljes së sportistëve më të mirë të vitit 2016. Mirënjohjet dhe kupat për më të mirët i dorëzuan Mimoza Kusari Lila, kryetare e komunës dhe Besnik Hasi, legjenda e futbollit shqiptar të cilit sonte iu nda edhe mirënjohja për ndërkombëtarizimin e sportit shqiptarë në botë. Sportiste e vitit u shpall hendbollistja e shquar e KH Shqiponja, Xhevahire Bajramaj.

10 Sportistet e vitit 2016

  1. Bekim Ermeni        Shah
  2. Besart Kurhasku    Boks
  3. Sali Riza                  Kërcyes nga lartësit në ujë
  4. Tirron Mamusha  Atletikë
  5. Isuf Leka                Hendboll
  6. Albutrint Morina Futboll
  7. Halim Selmanaj   Futsall
  8. Atik Koshi             Basketboll
  9. Alban Delija         Ciklizëm
  10. Xhevahire Bajramaj Hendboll-Sportiste e vitit

U nderuan me mirënjohje:

Fatosi më i dalluar   Shkamb Baruti – Futbollist

Pionieri më i dalluar  Adea Haxhidauti – Skijim

Kadeti më i dalluar    Artion Osmani – Karate

Juniori më i dalluar   Art Luzha – Hendboll

Shkolla më e suksesshme       KF “Gjakova”

Ekipi më i suksesshëm            KH “Shqiponja”

Trajneri më i dalluar              Admir Boshnjaku

Punëtori sportivë më i dalluar          Skender Alija

Gjyqtari më i dalluar                Agim Shala

Pedagogu më i mirë                  Shpresa Berisha

Shoqata e Vitit alpinë “Pashtriku” shoqata e bjeshkatarëve

Maratonistja më e mirë                Mimoza Kusari Lila

Tifozët e vitit            –               Tifo grupi 1927

Veteranët

Rifat Ymeri                         Vepër jetësore    KF “Vëllaznimi”

Nexhmedin Canhasi          Veteran i Klubi Pingpongut “Vëllaznimi”

Sherafedin Lleshi                Veteran i KF “Gjakova”

 

Donatorët që mbështeten sportin

Shkëlzen Gashi        Futboll

Abaz Beqa                 Futsall

Valon Gexha            Hendboll

Hasan Krasniqi        Bjeshkatari

Lulzim Hana            Hotel “President”

Al Trade