Wednesday, June 5, 2024
Sporti

Dafnis Brahimaj, lojtari ndeshjes Vëllaznimi-Drenasi 1:0

Skuadra e Vëllaznimit të dielen ka shënuar fitore 1me 0 në lojë me Drenasin dhe definitivisht ka siguruar ekzistencën në  Ligën e pare të futbollit të Kosovës. Lojtari I ndeshjes dhe më meritori I kësaj fitoreje padyshim se ishte futbollisti I ri dhe këmbëshpejtë Dafni Brahimaj. Ai u aktivizua në pjesëlojën e dytë dhe I dha gjallëri lojës së skuadrës. I shpejtë, I pandalshëm , depërtues dhe me krosime të sakta I ka dhënë gjallëri sulmit të ekipit. Edhe goli I vetëm që sot e shënoi Jurgen Gjini, ishte rrjedhojë e depërtimit nga krahu I djathtë dhe saktësisë së krosimit.

Dafnisi, që është perspektiva e Vëllaznimit,  për lojën e mirë të treguar u përshëndet ngrohtësisht edhe nga tifozeria që e ndoqi ndeshjen jashtë rrethojave të stadiumit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *