Tuesday, June 4, 2024
AktualeLajmeSporti

Ditë e ‘ligshtë’ për skuadrat e Vëllaznimit

KB Vellaznimi

Ka kohë që nuk ka ngjarë që për një ditë garash kampionale të gjitha skuadrat e Vëllaznimit të pësojnë humbje! Kjo ka ndodhur të shtunën e 14 marsit. Futbollistët e Vëllaznimit pësuan humbje të thellë në Skenderaj me Feronikelin 3: 0, hendëbollistët pësuan humbje të thellë gjithashtu me Besën 20:42 kurse basketbollistët e Vëllaznimit humben 102:51 me Sigal Prishtinen. Kurioziteti shtohet akoma më tepër kur edhe ekipi I femrave në basketboll pësoi humbje në Gjakovë me Penzen e Pejes 54:71.

Të urojmë që një ditë si kjo të mos përsëritet në javët e ardhshme dhe skuadrat ‘kuq e zi’ ti kthehen fitoreve dhe më në fund të fillojnë ti gëzojnë adhuruesit e vet!