Saturday, June 8, 2024
Sporti

FC Liburn mposht Mabetex Prishtinën, bëhet lider para Play-off

FC Liburn e ka mposhtur të dielën në mbrëmje Fc Prishtina me rezultat 2 me 1 (2:0) dhe me lojën e treguar ndaj një rivali me futbollist cilësor siç është FC Prishtina. Golashënues për Liburnin ishin:Maxharraj dhe Selmanaj.

Adhuruesit e futsallit që sonte rikthyen atmosferën e  munguar në Pallatin e Sporteve Shani Nushi, për shkak të pandemisë, patën rastin të përcjellin njërën nga ndeshjet më të bukura që ofron loja e futsallit. Ritëm I shpejtë, aksione të shumta të dyja skuadrave dhe shënime atraktive, ishin karakteristikat e takimit të sontëm.

Këtë fitore që FC Liburnin e bën lider në tabelë, kapiteni Ramadan Alaj ia ka dedikuar publikut i cili, sipas tij, i dha një sharmë të vërtet këtij superderbi.

FC Liburn hynë në plejof si I pari në tabelë dhe javën e ardhshme e prêt ekipin e katërtë të radhitur, FC Llapi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *