Thursday, June 6, 2024
SportiTë përgjithshme

Fundjavë me shumë veprimtari futbolli në Gjakovë

Derisa henbolli, basketbolli e volejbolli nisin në Tetor, fundjava në Gjakovë vjen me veprimtari të shumta sportive pas një pauze gati 6 mujore për shkak të pandemisë Covid. Të shtunën dhe të dielen luhen ndeshjet e para në futbollin Kosovar për skuadrat gjakovare. Superliga e futbolit për femra fillon me ndeshjen  e parë në Gjakovë ku përball do të jetë KF Jakova dhe KF Intelektualet e Gjilanit. Ky takim luhet te fusha e Pallatit të sporteve prej ores 11.

Vëllaznimi, anëtar i Ligës së parë,  këtë garë e nisë të dielen prej ores 15.00  me Dukagjinin e Klines . 

Ndërkaq neser prej ores 16.00 te Pallati i sporteve Shani Nushi luhet derbi lokal i skuadravee të ligës së dytë futbollistike të Kosovës ku takohen Gjakova dhe Dardanët.

Të dielen prej ores 16.00 në stadiumin sintetik në Gjakovë,  KF Dukagjini i Novoselles luan me Fushë Kosovën ndersa anëtari i ri kësaj lige, Dushkaja prej ores 16.00 takohet ne fushen e Shkugezes me Vjosen e Shtimes.  Të gjitha ndeshjet luhen pa praninë e publikut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *