Hendboll: Vëllaznimi mposht Samadrexhen 25:21

Vellaznimi hendbollNë pallatin e Sporteve Shani Nushi, të shtunën në mbrëmje u zhvillua ndeshja kampionale e superligës së  hendëbollit të Kosovës në mes të Vëllaznimit dhe Samadrexhes që përfundoj me rezultat 25: 21. Pjesëloja e parë kaloi në shenjë të epërsisë së skuadrës mysafire ndërsa në të dytën “kuq e zinjtë” ishin më të mobilizuar dhe arritën që epërsinë e mysafirëve nga pjesa e parë 10:12, ta kthejnë në favor të vetin. Per kete pati merita aloja Rinor Muhaxhiri i cili shenoi ne momentet vendimtare. Pati shumë gabime në dhënien e topit dhe shumë raste të huqura nga ana e vendasve e në anën tjetër portieri mysafir ishte figura kryesore e takimit me mrojtjet bravuroze.
Kjo është fitorja e dytë në javën e tetë të garave. Vëllaznimi deri me tash ka arritur fitore edhe me Drenicen dhe një barazim me Dritën dhe ka gjithsej 5 pikë.
Vellaznimi KHEdhe në konkurrencën e kadetëve, Vëllaznimi shënoi fitore të thellë me Samadrexhën 24:14.
Kur jemi tek hendëbolli të themi se në konkurrencën e femrave Shqiponja barazoi në teren të vetin me Dritën e Gjilanit33:33 (17:18).
Vëllaznimiluan me Prishtinën gjatë mesjavës.