Tuesday, April 2, 2024
Sporti

KB Vëllaznimi pëson humbje nga KB Rahoveci 57:68

Kb Vëllaznimi nuk ka arritur ta vazhdoi ritmin e fitoreve, sepse të mërkurën në Gjakovë e ka ndaluar KB Rahoveci. Kuqezinjtë e nisën ndeshjen më mirë, duke pasur epërsi në 11 pikë, 16:5, derisa çerekun e parë e fituan me shifrat 23:17. Por, në periodën e dytë u zhvillua lojë më e barabartë, dhe përfundoi 11:13, derisa skuadrat shkuan në pushimin mes dy pjesëve me rezultat 34:30.

Mysafirët ishin më të mirë në pjesën e dytë, përkatësisht çerekun e tretë, që e fituan 10:24, derisa rezultati në semafor pas 30 minutash tregonte shifrat 44:54. Përkundër përpjekjeve të vendasve, ‘Vreshtarët’ ruajtën epërsinë në 10 minutat e fundit që përfunduan 13:14 dhe Rahoveci triumfoi me rezultat 57:68.

Te Vëllaznimi më të dalluarit ishin Cendrik Council me 20 pikë dhe 17 pikë dhe Christopher Hortman me 14 pikë e 12 kërcime.