Monday, April 1, 2024
Sporti

Mbi 50 vogëlush të Akademisë së futbollit Naim Kryeziu të shtunën shkojnë në Turqi

Akademia  e Futbollit Naim Kryeziu që punon në kuadër  të KF Vëllaznimit,  do të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar me një traditë 20 vjeçare në Turqi. Mbi 50 vogëlush të Akademisë të shoqëruar edhe nga  prindërit e interesuar,  do   shkojnë  të shtunën në Turqi ku nga 29.08.2022 deri më 02.09.2022 do të marrin pjesë në turneun prestigjioz  me skuadra të mëdha turke si Fenerbahce, Besiktas apo Bursaspor. Akademia e Vëllaznimit në këtë turne merr pjesë me gjeneratat U11, U13, U15 dhe U 17.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *