Thursday, June 6, 2024
Sporti

Orari ndeshjeve të Vëllaznimit në fazën e tretë të superliges

image description

Futbollistët e Vëllaznimit e kanë mbyllur fazën e dytë të garave me fitore ndaj Flamurtarit 2 me 0 me golat e Jeton Dushit dhe Besnik Krasniqit. Me këtë fitore Vëllaznimi ka arritur në kuotën e 30 pikëve duke u radhitur e 9 ta në tabelën klasifikuese dhe e pozicionuar në vendin ku dërgon në barazh. 11 ndeshjet e ardhshme do të jenë vendimtare se a do të arrijë skuadra “Kuq e zi” ti ik kësaj zone.
Më poshtë po japim orarin e ndeshjeve të fazës së tretë të Supeligës së Futbollit të Kosovës që fillojnë nga dita e mërkure.
E Mërkurë, 14 Mars
Java 23
Liria  v  Vëllaznimi
 
Java 24
E Shtunë, 17 Mars
Vëllaznimi  v Drita
Java 25
E Shtunë, 31 Mars
Prishtina v Vëllaznimi 
Java 26
E Shtunë, 07 Prill
Vëllaznimi v Drenica
 
Java 27
E Shtunë, 14 Prill
Trepça’89 v  Vëllaznimi
 
Java 28
E Shtunë, 21 Prill
Flamurtari v Vëllaznimi
 
Java 29
E Shtunë, 28 Prill
 
Vëllaznimi v Besa
 
Java 30
E Mërkurë, 02 Maj
Vllaznia v Vëllaznimi
 
Java 31
E Diel, 06 Maj
Vëllaznimi v Llapi
 
Java 32
E Shtunë, 12 Maj
Feronikeli v Vëllaznimi
Java 33
Vëllaznimi v Gjilani

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *