Saturday, April 6, 2024
Sporti

Të merkuren Vellaznimi- Feronikeli

Të merkuren  zhvillohet ndeshja kampionale e superligës së futbollit të Kosovës në mes të Vëllaznimit dhe Feronikelit. Do të jetë kjo njëra nga ndeshjet e rëndësishme të rrethit të dytë të garave për skuadërn gjakovare në luftën  për ekzistencë në superligë. Pas kësaj ndeshje do të zhvillohet edhe cikli i tretë dhe final i garave. Ndeshja Vëllaznimi- Feronikeli zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjakovë, me fillim prej orës 15.00.