Sunday, June 9, 2024
Sporti

Vëllaznimi – Liria  ndeshja e parë

Më 20 Gusht në stadiumin e qytetit në Gjakovë do të zhvillohet derbi skuadrave të Dukagjinit, Vëllaznimi dhe Liria e Prizrenit, një derbi I munguar gjatë pasi skuadra kuq e zi ishte në rangë më të ulët e mw herwt edhe Prizrenasit nuk ishin në superior. Kjo u bë e ditur pasi të martën në selinë e FFK-së në praninë e Komisionit të Garave dhe të përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri në Vala Superligë dhe Ligën e Parë.
Orari i plotë i fazës së parë të Vala Superligës së Kosovës 2017/18 për Vëllaznimin.
Vëllaznimi – Liria
Drenica – Vëllaznimi
Vëllaznimi – Vllaznia(P)
Gjilani – Vëllaznimi
Vëllaznimi – Feronikeli
Llapi – Vëllaznimi
Vëllaznimi – Besa
Vëllaznimi – Treça’89
Prishtina – Vëllaznimi
Vëllaznimi – Drita
Flamurtari – Vëllaznimi

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *