Saturday, April 27, 2024
AktualeSporti

Vëllaznimi më në fund i tregon dhëmbët!

vellaznimi

Është dashur të vie  java e gjashtë për të dëshmuar skuadra “kuq e zi” se cka paraqet për Ligën e parë futbollistike. Me një angazhim, mobilizim dhe  motivim munde te shenojë fitore të thella.

Të mërkurën u zhvillua ndeshja mes Vëllaznimit dhe Llapit të Podujevës që gjithashtu po lufton për kreun e tabeles e që përfundojë me rezultat të thellë 5: 1 (3:0). Për Vëllaznimin “het trik” shënoi Mevlan Zeka I cili shënoi tre gola,  në minutat 7’, 37’ dhe 92’ ndërsa nga një I shënuan Ylber Myrta, 20’ dhe Alban Dylazeka nëminutëbn 88”. Vellaznimi ka mundur te shenoi edhe dyfish me tepër gola por ne momentet e fundit Bushaj shume i disponuar sot, Sejdiu, Zeka e tj nuk arriten ti finalizojnë. Në anën tjetër mysafiret pos golit qe e shënuan ne pjesëlojen e dytë përmes Blakqorit,61’, kanë pasur edhe nje rast tjetër të qindperqind kur portieri  Muhaxheri tregoje shkathtësitë e veta.

Vëllaznimi luajti me këtë përbërje: Muhaxheri, Qarkagjija, Kasapi, Dylazeka,Ylber Myrta, Gjeraj, Buqaj( Morina), Sejdiu(Komoni), Tetrica, Zeka dhe Bushaj.

Gjate gjithë lojes nje grup tifozë nga Podujeva mbështeten klubin e Llapit. Vëllaznimi të dielën luan me Decanin.