Thursday, April 25, 2024
Sporti

Vëllaznimi mposht Lirinë

 
Futbolistët e Vëllaznimit kanë arritur të shtunën të arkëtojnë tri pikë të reja  në lojë me Lirinë e Prizrenit, ndeshje kjo që u zhvillua në Suharekë dhe u mbyll me rezultatin 1:2. Autor të golave për Vëllaznimin ishin: Luigj Buqaj dhe Mevlan Zeka. Me këtë fitore të katërtë me radhë, Vëllaznimi po vazhdon rrugëtimin drejtë kreut të tabelës dhe kthimit sa më parë në elitën e futbollit kosovar.