Wednesday, April 3, 2024
Sporti

Vëllaznimi zhgënjen përseri

Vellaznimi ka zhgenjyer edhe në ndeshjen e sotme me Driten e Gjilanit pasi ka barazuar 1 me 1 në një lojë të dobet dhe pa kurrfare koncepti. Edhepse ne fillim ishte me i rrezikshem, dhe krijoje disa raste shenimi,  ne vazhdim te lojes Vellaznimi ia mundesoje skuadres mysafire te arrijë e para  në epersi.
Kuqezinjtë barazimin e kanë siguruar vetëm në minutën e 85-të, përmes Disaret Dervishit. Prej minutës së 58-të ekipi gjakovar ishte në disavantazh, pas golit të  Xhevdet Shabanit. Ky i fundit nga një kundërzbritje e shpejtë, ka kaluar mbrojtësin Robert Gjeraj dhe ka qëlluar saktë në anën e majtë të portës, për të mposhtur Altik Muhaxhirin. Vëllaznimi mbetet i parafundit me 22 pikë, ndërsa Drita e treta me 38.

Takimi është luajtur me masa sigurie. Shumë policë të njësisë speciale janë parë në stadium  gjatë gjithë takimit. Me kete barazim Vellaznimi me nje kembe eshte ne nje rang me te ulët.