Thursday, June 6, 2024
Sporti

Hendbollistët e Vëllaznimit marrin një pikë në Mitrovicë

Brezi  ri i hendbolistëve të Vëllaznimit, që po mbanë barren e këtij kampionati, të dielen në mesditë,  kanë barazuar 24:24 me Trepçën në Mitrovicë, duke u këthyer në Gjakovë me një pikë të vlefshme. Më efikaset në radhët e Vëllaznimit ishin: Mali Luzha me 9 shënime, Ermal Dukaj 5,  Ardi Halili me 4 e tj.

Pas takimit trajneri I KH Vëllaznimi, Uran Luzha,  ka shkruar në facebook: ” Urime djem,  jeni krenaria e Gjakoves! Ju treguat shpirtin fitues dhe karakterin që keni për të luftuar për ngjyrat e klubit…”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *