Tuesday, April 2, 2024
Aktuale

552 raste active me Covid 19, në Spital 70 pacient në trajtim

Në komunën e Gjakovës, edhe gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 29 raste të reja me covid, duke e ngritur  numrin e të infektuarve në 4 mijë e 761.  Viktimë e Sars cov 2, ka qenë edhe një bashkqytetar,  (72 vjeç) vjeç, duke ngritur numrin e vdekjeve në 143 raste. Janëshëruar 2 pacientë dhe numri I përgjithshëm I të shëruarve ka aritur në 6 mijw e 63 persona. Ndërkohë vazhdon  edhe mëtej, të mbetet problematike numri  i  madh i rasteve active,  552.

Në spitalin e përgjithshëm në Gjakovë  për Covid-19, sipas raportit të sotem  po  trajtohen 70 persona,  prej tyre  63 janë të konfirmuar pozitiv, 5 prej tyre,  nga Shqipëria.  Nga  numri i të hospitalizuarve, 40 janë me oksigjeno-terapi. Ndërsa nga stafi mjekësor, me covid janë 5 infermier dhe nje nga stafi përcjellës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *