Monday, June 10, 2024
Lajme

Gjakova dy ditë me zero të infektuar, në Spital vetëm dy pozitiv

Gjakova ka kaluar një 48 orësh pa asnjë rast të infektimit nga virusi korona. Numri i të infektuarve nga Marsi i vitit të kaluar e deri me sot ka arritur në 5 mijë e 77 raste ndërsa me 31 rastet e fundit të shëruarve nga raporti i së martës, ky numër ka arritur në  4 mijë e 808 raste, ndërsa gjatë gjithë pandemisë ka pasur 153 raste të vdekjeve.

Ka rënë numri i të infektuarve aktiv. Aktualisht në Gjakovë janë  116 raste aktive me  Covid 19, nga 800 sa i kishim javë më parë!!!.

Në Spitalin Isa Grezda, pas vështirësive me numrin e madh të pacientëve që kërkonin trajtim nga Covid 19 në shumë reparte, gjendja është normalizuar. 12 pacientë sa ka sot të dyshuar nga Covidi, janë të hospitalizuar vetëm në repartin e Infektives. Prej tyre 2 janë të konfirmuar pozitiv dhe 4 me oksigjenoterapi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *