Saturday, April 27, 2024
AktualeLajme

Kujdes vapa!

Po kalojmë ditë me temperatura shumë të larta. Në mesditë rrugëve e shesheve të Gjakovës ka pasur numër të reduktuar të kalimtarëve. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar për  mot të nxehtë dhe temperatura deri në 37 gradë Celsius, ndërkaq Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik rekomandon qytetarët që t’i shmangen ekspozimit të diellit nga ora 10:00 deri ne oren 17:00, sidomos të moshuarit me sëmundje të zemrës dhe me diabet.

IKSHPK po ashtu thekson se është e domosdoshme marrja e 2 litrave lëngje gjatë ditës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *