Thursday, June 6, 2024
Sporti

Basktbollistët e Vëllaznimit më afër superligës, e mposhtin sërish Vushtrrinë!

Basktbollistët e Vëllaznimit të premten në mbrëmje e kanë mposhtur për herë të dytë KB Vushtrinë në teren të  vet,  me rezultat 71:83 . Gjatë gjithë ndeshjes “kuq e zinjtë” ishin më të mirë… . Nw takimin e sotëm më efikasi ishte M. Green me 35 shënime i pasuar nga A. Koshi me 20, B. Azemi me 13 e tj.

Ishte kjo ndeshja e dytë në kuadër të “Play off”- it dhe me këtë KB Vëllaznimi ka arritur në finale ku përball do të ketë KB Prishtina e re e cila sot ka mposhtur KB New Basket nga Prizreni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *