Thursday, June 6, 2024
Sporti

Edhe një fitore e KB Gjakova e re

Të hënën në mbrëmje klubi i basketbollit Gjakova e re, anëtare e Ligës së parë,  që është i përbërë kryesisht me basketbollist vendor, ka shënuar fitore si mysafir me KB  Marogona hill me rezultat 84:86. (29:23, 20:20, 8:25, 27:18). Vendimtar ishte çereku i tretë, kur KB Vëllaznimi arriti epërsi të lartë me 17 kosha më tepër.

Më efikasët në radhët e skuadrës gjakovare, ishin Rron Dahsyla dhe Shëndrit Llapi me nga 22 pikë, pasuar nga Ardit Zeka me 18 shënime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *