Wednesday, June 5, 2024
AktualeSporti

Futsall: Liburni- Mitrovica 18:3

Liburni

Klubi i Futsallit Liburn nga Gjakova ka arritur rezultat të sporteve me dorë, 18:3 !,  në lojë me anëtarin e ri të superligës së futsallit të Kosovës, “Mitrovica”. Pjesëloja e parë përfundojë me rezultat 9:1. Edhe në ndeshjen e sw shtunës nw mbrëmje,  me të cilën nisi kampionati i ri , Liburni dëshmojë cili të larta dhe se padyshim është ndër skuadrat më cilësore të Kosovës.  Më së shumti gola shënoi Arbër Zhubi- 6, pastaj Ramadan Alaj- 4, Ideal Brovina 3, pastaj  dy gola i shënoi Selmanaj dhe nga një e shënuan Nexhipi, Lama dhe Fazlija.

F.C Liburn është kampion aktual i Kosovës dhe fitues i Superkupës.